Ciepło z podczerwieni

Zastosowanie promienników gazowych

W czasach załamania ogromne znaczenie ma oszczędzanie i to pod przeróżną postacią. Zaoszczędzić mamy opcję jeszcze bez załamania, klarownie dla siebie, a zaoszczędzone zasoby finansowe z rozrywką pozyskiwać na co się jedynie chce: drobne frajdy, podróże, nowe wyposażenie budynku, ponieważ w roku może to być znaczna kwota. Jednym z sposobów jest przemiana ogrzewania na promienniki gazowe, które z pewnością są ekonomiczne w użytkowaniu.

Pracujące na podczerwień promienniki gazowe emitują taką temperaturę, jaka jest zadana w panelu sterującym, dostosowują ją do temperatury rzeczywistej, panującej wewnątrz pomieszczenia (dom, hala, magazyn) albo na zewnątrz (taras, balkon), przez co mamy szansę oszczędzać ciepło oraz surowiec, oraz ustalać według uznania strefę grzewczą. Promienie podczerwone nie sprawiają, ruchów ogrzewanego powietrza, oraz jednocześnie wzburzania kurzu, daje to komfort przebywania w danym pomieszczeniu oraz ogranicza straty powietrza.

Promienniki ceramiczne

W handlu oferowane są promienniki gazowe a dodatkowo ceramiczne , a ponadto rurowe. Takie pierwsze grzeją dzięki płycie ceramicznej a fale promieniowania rozprzestrzeniane są przy użyciu aluminiowego reflektora. Z kolei promienniki gazowe pod postacią rur umożliwiają ogrzewanie bez klecenia dodatkowej instalacji gazowej wewnątrz lokalu, co jest komfortowym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku budynków o znacznej wielkości.